петък, 30 ноември 2012 г.

Студена или топла кола маска?

Топла кола маска Восъкът, използван и за двата процеса на обезкосмяване с кола маска, се състои от почти идентични съставки. Основните са: парафин или пчелен восък, смола и омаслител. Смолата се използва, тъй като тя действа като лепило и помага за по-доброто закрепване на сместа към косъма, а маслото съдейства за по-гладката и по-лесна епилация. Понякога допълнителни съставки като овлажнители, оцветители или аромати се добавят, за да се подобри настроението и комфорта по време на епилация.
Основната разлика между студената кола маска и топлата е температурата, при която се прилага върху кожата. Преди да използвате горещ восък, за да се обезкосмите, първо трябва да бъде напълно разтопен. Така той се нанася върху окосмената зона, над него се залепва лентичка, която го притиска плътно. Тя подпомага процеса на епилация.
След като температурата на горещия восък намалява, с което той се фиксира към окосмения участък, лентичката се издърпва рязко в посока, обратна на растежа на космите. По нея остава втвърдения вече восък и премахнатите косми.
Когато се използва студена кола маска, восъкът вече е нанесен върху епилиращите ленти. Той е в полу-твърда фаза на разтопеност и тя остава такава по време на целия процес. Студените восъчни лентички се залепват върху кожата и се притискат надолу - по посока на растежа на косъма. След това те рязко се отстраняват в обратната посока.
И двете техники на обезкосмяване с кола маска имат своите предимства и недостатъци. Когато се сравнят, определено маската с горещ восък се придържа по-добре към третираната зона и се получава по-добро обезкосмяване.
Студена кола маска
Докато студеният восък не се прикрепва достатъчно добре към кожата и неприятните косми. По отношение на чистотата и бързото използване - студената кола маска е по-добро решение в сравнение с топлата.
Студената кола маска е много по-лесна да се използва в домашни условия в сравнение с топлата. Лентичките с леко втвърден, студен восък са на разположение в различни форми и размери, така че можете да ги използвате за премахване на нежеланите косми на всяка част от тялото: от веждите до краката, а горещият восък трябва да бъде приложен с помощта на специална шпатулка й, следователно, епилацията се затруднява при по-малките зони за обезкосмяване като горната част на устните и около веждите.
Установено е, че студена кола маска, като метод, е по-малко болезнена, но за най-добри резултати трябва лентичките с восък да се използват понякога многократно. Повторното им полагане може да доведе до болезнени, червени подутини, дразнене на кожата и проблем с враснали косъмчета и това, като се има предвид, че топлата кола маска е известна като по-болезнена. Тя обаче не изисква обикновено повторно нанасяне и епилира от първия път ефикасно.
Който и от двата метода кола маска да изберете, не забравяйте едно нещо: избягвайте да поставяте кола маска на болна, раздразнена или изгорена от слънцето кожа. Също така внимавайте с температурата при нанасяне на горещия восък, тъй като може да изгорите кожата си.
Източник: http://ezine.bg/

неделя, 18 ноември 2012 г.

Кое е най-опсаното летище в света?

Най-опасното летище в света

- Мачо бийч на о. Сен Мартен


 Мачо бийч – така наричат плажа край летището на остров Сен Мартен, поради това, че самолетите прелитат при кацане на метри на главите на летовниците. Те идват в тази част на острова специално, за да изпитат силното усещане. Туристите се нареждат на плажа в началото на пистата и чакат самолет да кацне над главите им или излети, като ги блъска с въздушната струя. В туристическите справочници пише, че най-подходящи за това екстремно преживяване са уикендите, следобяд. Тогава кацат и излитат най-много самолети.
 


Сен Мартен е малък остров в Карибско море, на 300 км североизточно от Порто Рико. Той е с уникален статут - разделен е между Франция и Холандия, въпреки малките си размери от 87 кв. км.
Летището е второто най-натоварено в карибския район след летището в Порто Рико. Тук годишно кацат около 1,6 млн. туристи. Летището обслужва туристическия поток към няколко малки съседни острова.
Летището е кръстено на холандската принцеса Юлиана (Джулиана интернешънъл еърпорт), която посетила острова през 40-те, малко след построяването на пистата.
Пистата започва на метри от плажа, поради малката площ на острова и летището се е превърнало в международна атракция. Интернет е пълен с кадри, заснети от туристи. Любители се събират край пистата на брега и при излитане на самолети, за да изпитат тягата на въздушната струя от двигателите им, която понякога ги издухва в морето.
Летището е второто най-натоварено в карибския район след летището в Порто Рико. Тук годишно кацат около 1,6 млн. туристи. Летището обслужва туристическия поток към няколко малки съседни острова.
Летището е кръстено на холандската принцеса Юлиана (Джулиана интернешънъл еърпорт), която посетила острова през 40-те, малко след построяването на пистата.
Пистата започва на метри от плажа, поради малката площ на острова и летището се е превърнало в международна атракция. Интернет е пълен с кадри, заснети от туристи. Любители се събират край пистата на брега и при излитане на самолети, за да изпитат тягата на въздушната струя от двигателите им, която понякога ги издухва в морето.

сряда, 14 ноември 2012 г.

Струва ли си да инвестираме в бижута?

Притежанието на бижута инвестиция, лукс или e необходимост?
Всяко момиче има поне по няколко пръстенчета, гривнички и финтифлюшки, обици, които сами по себе си нямат висока стойност. Обаче за всяка жена бижутата й са ценни, дори да струват 1 лев – важно е кой ни ги е подарил, какъв е бил поводът, как сме си ги избрали, за какво сме мислили и т. н., но това е друга тема.
Питането тук е купувате ли целенасочено скъпи бижута с цел инвестиция? Когато имате повече свободни финанси, вместо да ги вложите в пътувания, дрехи или друго, да предпочетете да инвестирате в скъпоценности.К
Всяка жена се чувства дама, когато на някакво важно събитие се появи с диаманти или други впечатляващи скъпоценности.
Но дали е практика в България?
Цената на златото традиционно е висока и винаги, когато ви потрябват пари, ще може да продадете бижутата. Важно е обаче когато решавате да ги продавате, да не ги продавате просто като злато на грам, защото все пак добрата изработка на колието, обиците или пръстена също струва много. За целта, обаче, бижуто трябва да има художествена стойност или сертификат за произход от някоя известна марка. Това може да създаде известни затруднения, тъй като ако е подарък, може да се почувствате неудобно да поискате сертификата, особено ако в съкровен момент бижуто ви е директно поставено от любим човек. За радост има мъже, които го подаряват заедно със сертификата, за да подчертаят какъв жест правят. :)
В последните години цената на златото се повиши значително и в страни като Индия и Турция традиционно се изкупуват бижута като скрап. Разбира се това не е като да върнеш хартия на вторични суровини – независимо от наименованието „скрап“ става въпрос за сериозни суми, особено когато цената сега е два пъти и половина по-висока спрямо 2009 г.
Не пренебрегвайте и среброто. При него за същото време покачването на цената е още по-внушително – три пъти и половина!
Инвестицията в скъпи бижута си има и недостатък, че винаги трябва да мислите и къде ще ги съхранявате, с цел да ги предпазите от кражба. Дали ще имате сейф у дома или ще ползвате под наем? А може да ги държите и при другите си по-евтини бижута.
Но от друга страна в България и да не си купиш диамантено колие, а съвсем малко пръстенче с диамант, пак си е голяма покупка. Колкото повече порастват жените, все повече се заглеждат към по-малките, но по-скъпи бижута. Когато са млади се затрупват с всякакви шарени стъкълца, за да има бижу за всяка дрешка. Така когато достигнат до една по-достолепна възраст се оказва, че имат поне няколко кутии с по-евтини бижута и по-пестеливите могат да имат и няколко много скъпи и ценни бижута, които да могат да подарят за спомен на своите дъщери или внучки (или да ги продадат и да се разходят до Айфеловата кула).
Това също е една много добра инвестиция в родовата памет на поколенията.

вторник, 13 ноември 2012 г.

Актуалното тази зима - контрастите между дрехите и бижутата

Тази зима най-актуалната тенденция ще бъдат контрастите – между материите, между дрехите и обувките и между облеклото и бижутата, казват водещи световни дизайнери.

Светът започва да се подготвя за зимата, а жените прибират летните къси дрехи и ги заменят с най-актуалните зимни стилове. Модата обаче продължава да показва противоречиви тенденции.
Между всички предложения този сезон стилистите избраха контрастите като основна тема в гардероба.
От БГНЕС разкриват, че от една страна вкусът от 40-те и 50-те години и по-точно стилът на една "лейди" завладява женските тенденции. Елегантни линии с леки и ефирни материи в светли и пастелни цветове.
От друга страна на мода са хаотичната смесица на тонове, плътните текстури и материи с много релеф.
Двете тенденции идеално се допълват една друга тази зима. Без притеснение можете да съчетаете велурени обувки в ярък нюанс с бяла "космата" чанта и елече с цветни щампи. Бижутата могат да бъдат елегантни с големи камъни в контрастна палитра.

понеделник, 12 ноември 2012 г.

Кой е виновен за торбичките под очите?

Според американски учени истинската причина за появата на торбички под очите е разрастването на мастната тъкан в окото.

Досега пластичните хирурзи смятаха, че „торбичките” се образуват при увисването на съединителната тъкан, задържаща мастните клетки.

Според американски учени истинската причина за появата на торбички под очите е разрастването на мастната тъкан в окото. Досега пластичните хирурзи смятаха, че „торбичките” се образуват при увисването на съединителната тъкан, задържаща мастните клетки. Затова съществуващата технология на „повдигане” на клепачите се базират на укрепване на тази тъкан, предаде health.bg
         

Учени наблюдавали с магнитно – резонансна томография вътреочната мастна тъкан на доброволци на възраст между 12 и 80 год. Установило се, че с възрастта се увеличава общото й количество и излишните мазнини се „изливат” под долния клепач независимо от плътността на въпросната съединителна тъкан. Съветът на изследователския екип към пластичните хирурзи е да не се ограничават само с нейното укрепване, а да се насочат към вътреочната мастна тъкан.

неделя, 11 ноември 2012 г.

Професионалната козметика и ролята ѝ в ежедневието ни - интервю

Цветелина Бита-Велкова, главен инструктор и козметик в „Антоанет Бюти Студио”, говори за професионалната козметика и ролята ѝ в ежедневието ни.


С какво професионалната козметика превъзхожда масовата?

Професионалната козметика превъзхожда масовата с това,че съдържа по-голям процент активни съставки. Професионалните продукти са създадени, за да бъдат препоръчвани от професионалист козметик, който внимателно и детайлно да прецени какъв е типът кожа на клиента и кои съставки са най-подходящи за него.

Професионалната козметика може ли свободно да се ползва в домашни условия или зависи от линията?


В домашни условия може да се ползва всякаква професионална козметика, но има условия. А именно – преди това клиентът да е получил пълни инструкции от специалиста, който му е препоръчал продуктите. А именно - начин, честота и подходящо време за ползване.


Каква е тенденцията в България за ползване на професионална козметика от обикновени потребители в домашни условия?


Клиентите у нас често ползват вкъщи следните професионални продукти - измивно мляко за почистване на лицето, тоник, околоочен крем и дневен или нощен крем за лице. Напоследък наблюдаваме, че повечето клиенти си взимат за употреба в домашни условия серум бустери, които съдържат много силни активни съставки.


Професионалните брандове правят и козметика за домашна употреба, която да продължи ефекта на направената терапия в салона. С какво е по-различна тя от козметиката в салоните?

Разликата е минимална. Не всички продукти, които се предлагат за професионална терапия могат да се ползват в домашни условия. За това фирмите създават серии, близки по съдържание на тези в салоните, но с по-малка разфасовка, за да са по-удобни за ползване. В никакъв случай домашната грижа не може да замести терапията в салона, но може да удължи и да поддържа вече постигнатия от професионалния козметик ефект.


Имат ли хората по-голямо доверие в професионалната козметика, отколкото в масовата у нас? В Италия как е? А в други страни?


Хората навсякъде имат по-голямо доверие на професионалната козметика отколкото на масовата, защото виждат резултати и защото професионалната козметика е препоръчана от специалист спрямо типа и нуждите на кожата. Когато вземем крем от някой рафт в супермаркета на своя отговорност, рискуваме дори да влошим общото състояние на кожата си. Просто в този момент няма кой да ни даде съвет. Друг е въпросът, че масовият български консуматор трудно отделя средства за професионалната козметика, която е по-скъпа. Освен това няма достатъчно информация за нея, дори от списанията. Но всеки козметик е обучен да разказва за възможностите, които предлага качествената козметика и я препоръчва на клиентите си, един вид – ги образова. В Италия жените купуват предимно професионална козметика. Те отдавна са се научили на предимствата й и у тях е създаден навик да търсят кремове от козметиците си.

събота, 10 ноември 2012 г.

Зимен разкош върху ноктите - сребро и захарно розово

Преди няколко дни се ровихме из интернет в търсене на нови вдъхновения за зимния си маникюр и търпението ни се възнагради с една нежна и иновативна идея от beauty екипа на Chanel.

Ноктите, които моделите показаха по време на ревюто на модната къща за представянето на котюр колекцията им за тази година, са оцветени в сребристо и бонбонено розово.
Контрастът между тези два характерни цвята е невероятно красив и металната студенина на метала се омекотява и подслажда от захарния нюанс на розовото.
Намерихме и видео на млада блогърка, влюбена в маникюра като изкуство, в което тя показва как можете да постигнете ефекта на Chanel с няколко прости стъпки и два основни лака.


Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Premium Wordpress Themes